poniedziałek, 19 września 2011

9 listopada otwórz "Puszkę Pandory"

Także 9 listopada, będziemy mogli sięgnąć po powieść autorstwa Korneli Romanowskiej, "Puszka Pandory".

Kornelia Romanowska, sama o sobie mówi, że prowadzi spokojne życie, dzieląc pasję miedzy pisanie, grafikę komputerową, a studiowanie kulturoznawstwa. "Puszka Pandory" będzie debiutem powieściowym autorki, która na polu literackim pojawiła się już wcześniej, wydając dwa tomki wierszy i poezji. Mam nadzieję, że z czasem dowiemy się o niej więcej, chociażby sięgając po jej książkę. Jestem ogromnie ciekawa tej pozycji, bo zachęca już samym opisem...

Ona – zdolna, pełna wigoru, piękna i sławna artystka. On – mężczyzna z przeszłością, niedostępny i szorstki, zawodowy ochroniarz. Gdy ktoś próbuje ją zabić, ona przychodzi po pomoc do niego. Razem wpadają w sidła zastawione przez wydarzenia sprzed lat. Czy rozpoznają, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Czy gdy staną przed najtrudniejszym w życiu wyborem, podejmą dobrą decyzję?

– Mówiłeś, że jest dobry. Skąd wiesz? – spytała Marka.
– Mój dobry przyjaciel już kiedyś go wynajmował.
Skinęła lekko głową. Przyjęła do wiadomości, że to jeden z najlepszych ochroniarzy, jakiego może mieć gwiazda. Cenił się, prawda, jednak jeśli był tak dobry, jak słyszała, to była w stanie oddać każdy grosz, jaki posiadała, byleby ją obronił.
[…]
– W czym mogę pomóc?
Usłyszeli męski, donośny głos dochodzący z drugiego rogu pokoju. Dopiero po chwili, zza mgły, wyłoniła się postać w znoszonych ciemnych jeansach i ciemnej koszulce.
– Chcielibyśmy pana wynająć.
[…]
Skierowała swoje spojrzenie na drugiego mężczyznę. – Wczoraj ktoś próbował mnie zabić. Zostawił to. – Podała mu małą karteczkę.


Prezentuje również okładkę książki, a także stronę internetową autorki:)


6 komentarzy:

 1. Książka jest już w sprzedaży? Czytałem parę dni wstecz tekst autorki na FB. Myślałem że dopiero jest w przygotowaniu. Ale najważniejsze że się podoba. Sam zakupię :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka będzie w sprzedaży już 9 listopada. Wraz z "Zakładem o miłość" wydana będzie w wydawnictwie Novae Res.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja przez moment myślałem że Kornelia już ją posiada. Ja sam często otrzymuję książki na długo przed ich premierą od pisarzy :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety w tym wypadku trzeba poczekać, podejrzewam, że nawet autorka nie ma egzemplarzy sygnalnych:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Egzemplarz sygnalny mam :) Ale to tyle, póki co xD

  OdpowiedzUsuń